O nas

obraz1

Moja fascynacja rasą cane corso zaczęła się w 2010 roku. Wtedy w moim sercu i domu zagościł pierwszy corsiak, który utwierdził mnie w przekonaniu, że cane corso to jest TO.

W roku 2014 do naszej rodziny dołączyła wspaniale zapowiadająca się suka JERIS Węglin Północny J.T. w domu Atena – a razem z nią pojawiła się pierwsza, nieśmiała myśl o założeniu hodowli.

Podeszliśmy do sprawy odpowiedzialnie, dlatego od początku dbaliśmy o właściwą socjalizację naszej suni, odpowiednie żywienie i regularne badania. Atena na co dzień ma kontakt z dziećmi, z osobami dorosłymi, z innymi psami. Zaliczyła testy psychiczne z najwyższym możliwym wynikiem: 5/5. Wykonaliśmy u Ateny badania stawów. Nie ograniczyliśmy się tylko do niezbędnego badania stawów biodrowych, które wykazało u Ateny brak dyspazji i idealny stan obu bioder (wynik HD-A). Potwierdzono również brak dysplazji stawów łokciowych (ED-0/0) i wykluczono osteochondrozę stawów barkowych (OCD-0/0).

Atena zdobywa również wysokie noty na wystawach – od każdego oceniającego ją sędziego otrzymywała wyłącznie oceny doskonałe. W lipcu 2015 roku Atena uzyskała uprawnienia suki hodowlanej.

Na tym etapie uznaliśmy, że z czystym sumieniem możemy działać jako zarejestrowana w ZKwP/FCI * hodowla Ateneum Corso – od domowego imienia naszej kochanej suki-założycielki.

Wystawowe sukcesy Ateny nie skończyły się wraz ze “zrobieniem hodowlanki”. W marcu 2016 roku ukończyła dorosły championat potwierdzony nadaniem przez ZKwP tytułu Championa Polski. Od tamej pory wystawiana jest w klasie championów.

Pierwszy miot “I… AD ASTRA” pojawił się na świecie w maju 2016 r.

Kierowani pasją planujemy rozwój naszej hodowli.

 

~

* W Europie najstarszą i największą organizacją kynologiczną jest FCI – Federation Cynologique Internationale. FCI zrzesza poszczególne organizacje z różnych krajów i nadzoruje ich pracę. W Polsce jedyną organizacją podlegającą tej instytucji jest ZKwP – Związek Kynologiczny w Polsce, który posiada prawo do wydawania metryk/rodowodów, organizacji wystaw, przyznawania uprawnień hodowlanych i tytułów psom rasowym. Ponadto nadzoruje pracę hodowlaną zrzeszonych hodowców, warunki utrzymania psów i prowadzenia hodowli.

Ateneum Corso
Hodowla Cane Corso Italiano
FCI number 476/15
ZKwP Oddział w Lublinie
POLSKA